2013. gada 7. jūnijs

Žūrijas komisija lēmusi par četriem labākajiem izstādes - konkursa „Rīga smaida” darbu projektiem

Žūrijas komisija izvērtēja Rīgas pilsētvides laikmetīgās mākslas darbu izstādei - konkursam „Rīga smaida” iesniegtos 17 darbus un lēma par četriem labākajiem darbu projektiem, kas tiks virzīti tālāk īstenošanai pilsētvidē.

Par labākajiem darbiem tika atzīti Andra Brežes „Piemineklis dūmiem”, Ojāra Pētersona „Lielā vāze”, Brigitas Zelčas –Aispures „Klusā daba” un Ērika Boža „Soliņi”. Žūrijas īpašo atzinību par idejas oriģinalitāti izpelnījās Ojāra Pētersona projekts „Granīta lodes”.

Par labākajiem darbiem lēma sešu žūrijas locekļu komisija, kuras sastāvā bija mecenāti Boriss un Ināra Teterevi, LNMM direktore Māra Lāce, Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas vadītājs Juris Dambis, Latvijas Mākslas akadēmijas prorektors prof. Kristaps Zariņš un izstādes kuratore Helēna Demakova.

Pēc darbu izvērtēšanas žūrijas loceklis Kristaps Zariņš novērtēja, ka, pateicoties privātai iniciatīvai, māksliniekiem ir iespēja būt vajadzīgiem sabiedrībai. K. Zariņš uzskata, ka žūrijas komisija izšķīrās par projekta idejai visatbilstošākajiem darbiem, lai gan visi iesniegtie darbi bija dziļi inteliģenti, domāt rosinoši un toleranti provokatīvi. Māra Lāce piekrīt, ka konkurss par objektu radīšanu pilsētvidē ir lieliska ideja, jo šāda veida darbi netiek veidoti bez konkrēta pasūtījuma. M. Lāce tic, ja izdotos risināt izvēlēto četru objektu izvietošanu pilsētā, tad laimīgi būtu gan rīdzinieki, gan Rīgas viesi, jo Rīgas pilsētvidē laikmetīgā mākslas klātbūtne ir salīdzinoša maza. Savukārt Helēna Demakova, „Rīga smaida” izstādes- konkursa kuratore, cer, ka pēc precizējumiem un saskaņošanas, visus četrus mākslas darbus mēs savā pilsētā varēsim redzēt jau 2014.gadā.