2013. gada 10. maijs

„Teātris.zip” 11.maijā piedāvā divas izrādes teātra gardēžiem

Latvijas Televīzijas raidījumu cikls „Teātris.zip” sestdien, 11. maijā, kanālā LTV1, teātra gardēžiem piedāvās divas izrādes - Dailes teātra iestudējumu "Mēļš frotē dvielis” plkst. 13:40, bet vakarā, plkst. 21:25 režisora Valda Lūriņa izrādes „Spēlē, spēlmani!” tiešraidi no Liepājas teātra. Pirms tiešraides „teātris.zip” vadītājs Ojārs Rubenis uz sarunu aicinās Čaka daiļrades pazinējus un savu skatījumu uz izrādi piedāvās režisors Valdis Lūriņš. Starpbrīdī notiks tikšanās ar aktieriem aizkulisēs.

Dailes teātra 1997. gada iestudējums „Mēļš frotē dvielis” piedāvā trīs Gunāra Priedes skumji ironisko viencēlienu „Tāltālā zemē”, „Pie mums martā” un „Burbuļi” apkopojumu. Dina Kuple, Marina Janaus vai Akvelīna Līvmane, Gundega Ozolīte, kā arī Jānis Reinis un Kaspars Znotiņš spēlē visos viencēlienos, katrs vienā vakarā pārtopot trīs tēlos.

Savukārt, izrādē „Spēlē, spēlmani!”, ko pēc 40 gadiem jaunuzvedumā izspēlē jaunie Liepājas teātra aktieri, skatītājus gaida Imanta Kalniņa dziesmas, jauno aktieru temperaments un Čaka dzeja. Pētera Pētersona leģendārais iestudējums „Spēlē, spēlmani!” iekļauts kultūras kanonā. Izrāde iestudēta 2011. gada aprīlī – dzejnieka Aleksandra Čaka 110. dzimšanas dienas gadā.

Latvijas Televīzijas raidījumu cikls “Teātris.zip” tapis 2012. gadā ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu, cikla ietvaros tiek rādīti labāko Latvijas teātru izrāžu 39 ieraksti no LTV1 arhīva un izrāžu tiešraides, ļaujot plašākai publikai baudīt izrādes, kas iekļautas Latvijas Kultūras kanonā, kā arī iestudējumus – sava laika zīmes.

Foto no Liepājas teātra arhiva.