2013. gada 10. maijs

11.maijā pirmizrādi piedzīvos operete “Līgavaiņi”

Mākslas programmas TÊTE-À-TÊTE 20 EPIZODĒS ietvaros 11.maijā M. Čehova Rīgas Krievu drāmas teātrī pirmizrādi piedzīvos Izaka Dunajevska operete “Līgavaiņi”. Skatītāju vērtējumam tiks nodota nebēdnīgā muzikālā komēdija, kas 1927. gadā veicinājusi Maskavas Valsts operetes teātra dibināšanu.

Luga sarakstīta tieši dramatiskajam teātrim kā viegla, muzikāla komēdija. Kad ideoloģisku apsvērumu dēļ iestudējumu tomēr uz skatuves izrādīt nevarēja, Dunajevskis papildināja darbu ar muzikāliem numuriem. Tā radās operete, pret kuru ideoloģisku iebildumu nebija. Arī šoreiz tas būs operetes iestudējums – ar orķestri, solistiem, kori un baletu.

Borisa un Ināras Teterevu fonda sadarbība ar M.Čehova Rīgas Krievu teātri uzsākās 2010.gadā. Atbalsts sniegts V.Šekspīra lugas „Divpadsmitā nakts” iestudējumam (2011./2012. sezona) un uzvedumam par leģendārā Oskara Stroka mūziku - „Tango ar Stroku” (2012. gadā). „Tango ar Stroku” ir izpelnījusies nedalītu latviešu un krievu skatītāju mīlestību, un ir pilnībā izpārdota jau otro sezonu.

Programmas ietvaros izrāde skatāma 11.,12., 19. un 28.maijā plkst. 19:00, turpmākos datumus uz izrādēm aicinām skatīties M. Čehova Rīgas Krievu teātra mājas lapā