2014. gada 13. maijs

Festivālā “Tete-a-Tete” – sarunas ar pasaulslaveniem fotogrāfiem JH Engstrēmu un Antuānu Dagatu

Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunajā ēkā Borisa un Ināras Teterevu fonda mākslas festivāla “Tete-a-tete” sarunu programmas ietvaros notiks tikšanās ar diviem pasaulslaveniem fotogrāfiem - 14. maijā plkst. 18:00 notiks tikšanās ar zviedru fotogrāfu un World’s Best Book 2012 autoru JH Engstrēmu, bet 16. maijā plkst. 18:00 ar Magnum fotogrāfu Antuānu Dagatu. Visiem interesentiem – ieeja bezmaksas. Sarunas tiešraides varēs vērot arī delfi.lv, diena.lv un satori.lv.

Pasaulslavenais zviedru fotogrāfs JH Engstrēms (JH Engström), kura grāmata La Residence ieguvusi pasaules labākās grāmatas titulu – World’s Best Book 2012, dzimis Kārlstādē (Zviedrija), bet pašlaik dzīvo un strādā Parīzē (Francija) un Vermlandē (Zviedrija). Mākslinieks ir ne tikai pasaulē atzīts fotogrāfs, bet arī dokumentālo filmu režisors un fotoalbumu autors. Viņa darbi atrodas tādu muzeju kolekcijās kā Saatchi Gallery (Lielbritānija), Stokholmas Modernās mākslas muzejā (Zviedrija), Hjūstonas Daiļo mākslu muzejā (ASV), Musée Niepce (Francija). 2012. gadā J.H. Engstrēms Parīzē nodibināja savu foto meistarklasi Atelier Smedsby. Engstrēma radošajam rokrakstam piemīt īpaši izteikts subjektīvisms, viņa fotogrāfiju pamatslānī, pašā sirdī ievītas smalkas, intīmas attiecību stīgas ar darbu varoņiem. Kritiķis Mārtins Jeiki par Engstrēmu darbiem saka, ka tie iedarbojas kā “atmiņu pārlūkošanas seanss”.

Sarunu vada fotogrāfs Imants Gross, tā notiks angļu valodā.

Pasaulslavenais franču fotogrāfs Antuāns Dagata (Antoine D'Agata) pazīstams kā raw insider (raw – jēls, neapstrādāts; insider – iekšējais, savējais) stila mākslinieks. Dagata nu jau 20 gadu atrodas ceļā, fiksēdams dzīves pelēko zonu – to, kur viss notiek kā uz naža asmens, viņa darbu varoņi ir bezpajumtnieki, prostitūtas, narkomāni, dzīves atstumtie. Antuāna Dagatas fotogrāfijas atgādina ekspresīvu glezniecību – bez fotošopa un apstrādes, jo katra viņa notvertā dzīves milisekunde ir kā spilgts mākslas darbs. D’Agata ir meistarīgs šādu mirkļu zvejnieks. Dzimis Marseļā, 20 gadu vecumā pameta Franciju un joprojām aktīvi ceļo pa pasauli. Fotogrāfijas pamatus apguvis Ņujorkā pie Nanas Goldinas un Larija Klārka. No 2008. gada Magnum Photos biedrs. Vairāku grāmatu autors un filmu režisors.

Sarunu vada kuratore Maija Rudovska.Saruna notiks angļu valodā.

Informāciju par citām sarunām skatiet šeit.