2013. gada 14. maijs

16.maijā laipni aicināti uz Helēnas Demakovas lekciju „Mūžīgais laikmetīgums pilsētvidē jeb Every art has been once contemporary”

Mākslas programmas TÊTE-À-TÊTE 20 EPIZODĒS ietvaros, 16.maijā, plkst. 18:00, Mākslas muzeja „Rīgas Birža” konferenču zālē laikmetīgās mākslas kritiķe un kuratore Helēna Demakova uzstāsies ar bezmaksas atklātu lekciju "Mūžīgais laikmetīgums pilsētvidē jeb every art has been once contemporary”, kuru tiešraidē varēs vērot arī www.diena.lv.

Helēnas Demakovas publiskā lekcija tematizēs vēsturisko un mūsdienu publisko telpu mijiedarbībā ar laikmetīgo mākslu, tiks aplūkoti dažādi nespeciālistu un speciālistu aizspriedumi, kā arī mākslinieku piedāvājumi gan Latvijā, gan redzamākajos publiskās mākslas projektos pasaulē. Mākslas zinātniece H.Demakova akcentē: ”Cita starpā runāšu par to, ka paliekošs mākslas darbs pilsētvidē nav tikai piemineklis, dekorācija vai ķiņķēziņi, kurus viena pilsēta dāvina otrai. Cilvēks un pasaule ir tik daudzveidīgi, ka izcilu mākslinieku izdomas un talanta augļus ir pelnījuši baudīt daudzi cilvēki, un to var nodrošināt tikai publiskā telpa.”

2012. gadā ar Helēnas Demakovas kā kuratores starpniecību Mākslas muzejā "Rīgas birža" tika uzstādīts, krievu mākslinieka Dmitrija Gutova mākslas darbs “Gondola” – Borisa un Ināras Teterevu dāvinājums muzejam. Helēna Demakova ir vairāku izstāžu, grāmatu, rakstu, lekciju kursu autore un dažādu inovatīvu kultūras projektu iniciatore. Gan strādājot par Latvijas kultūras ministri, gan savā turpmākajā darbībā, viņa ir panākusi, ka Laikmetīgās mākslas muzeja Rīgā ideja nepazūd no sabiedriskās un politiskās dienaskārtības. Viņas idejas mīl un nīst, taču vienaldzīgo nav!

TÊTE-À-TÊTE 20 EPIZODĒS ietvaros Helēna Demakova ir kuratore diviem laikmetīgās mākslas projektiem – izstādei “Rīga smaida”, kas ir nākotnē vērsta Rīgas pilsētvides projekta pirmā kārta, kā arī kuratore sen gaidītajam piemineklim pasaules slavenajam baletdejotājam Mārim Liepam pie Latvijas Nacionālās operas.

 

Lekcija notiks latviešu valodā, tā ir atvērta ikvienam interesantam, un ieeja tajā ir bez maksas.

Uz lekciju ieeja muzejā būs no Mazās Pils ielas. Lekcijas tiešraide būs skatāma www.diena.lv.