2013. gada 14. maijs

Sākas World Press Photo izstāde un izglītības programma vidusskolām

No 14. maija līdz 2. jūnijam Rīgā, Sv.Pētera baznīcā būs apskatāma Pasaules preses fotogrāfijas (World Press Photo) konkursa 2012. gada laureātu darbu izstāde. Šis konkurss ir lielākais notikums pasaules preses fotogrāfijā. Tas notiek jau 56. gadu pēc kārtas un tajā piedalās fotogrāfi no visas pasaules.

Šogad konkursā piedalījās 5666 fotogrāfi no 124 valstīm, kas žūrijas vērtējumam iesniedza 104 481 fotogrāfiju. No tiem godalgas ieguva 54 fotogrāfija no 34 valstīm.Ceļojošā izstāde ir unikāla, jo aptuveni 200 ikgadējā preses foto konkursā godalgotu fotogrāfiju apceļo 100 pilsētas 45 valstīs visā pasaulē. Rīga var lepoties, ka ir viena no tām.

Visu izstādes norises laiku darbosies izglītības programma vidusskolām. World Press Photo Skolu izglītības programmas ietvaros jaunieši varēs vairāk uzzināt par mūsdienu mediju darbu, fotožurnālistikas darba specifiku, kā arī pasaulē aktuālām problēmām un notikumiem. World Press Photo organizācija ir sagatavojusi materiālus pēc kuriem skolotājs var vadīt gan informatīvu nodarbību klasē, gan arī kopīgu Pasaules preses fotogrāfijas izstādes ekskursiju Rīgā, aizpildot uzdevumu lapas, kas vienlaikus palīdzēs iedziļināties izstādes vēstījumos un saturā.

World Press Photo izglītības programma ir iespēja iegūt gan jaunas zināšanas un diskutēt par jautājumiem, kas reti tiek aktualizēti ikdienā, gan labi un vērtīgi pavadīt kopā laiku, iespējams, apvienojot to ar jau plānotu klases ekskursiju.Klasēm, kas piedalās izglītības programmā, izstādes apmeklējums ir bez maksas. Dalībai var pieteikties, aizpildot anketu šeit.

World Press Photo 2013 izglītības programmu atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds.

Izstādes darba laiki: 14.05. – 2.06.
Pirmdienās – sestdienās: 10.00 – 19.00
Svētdienās: 12.00 – 19.00
Sv.Pētera baznīcā, Skārņu ielā 19