2014. gada 21. maijs

Festivālā “TÊTE-À-TÊTE” – saruna ar režisoru Alvi Hermani

Borisa un Ināras Teterevu fonda mākslas festivāla “TÊTE-À-TÊTE” ietvaros notiekošās sarunu programmas ietvaros 22.maijā plkst.17:00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notiks tikšanās ar pasaulslaveno latviešu režisoru Alvi Hermani. Sarunu „JRT. Praktiskā prāta kritika - par vakardienu un rītdienu” vadīs mākslas zinātniece Helēna Demakova. Saruna notiks latviešu valodā, tās tiešraidi varēs vērot arī portālos diena.lv, satori.lv un delfi.lv. Visiem interesentiem – ieeja bezmaksas.

Alvis Hermanis ir Jaunā Rīgas teātra mākslinieciskais vadītājs kopš 1997. gada. Patlaban viņš ir viens no interesantākajiem un radošākajiem Latvijas teātru režisoriem, kura darbi labi zināmi arī ārpus valsts robežām. Saņēmis prestižo “Jauno režisoru projekta” (Young Directors Project) balvu par izrādi “Revidents” Zalcburgas teātra festivālā (2003) un Eiropas teātra balvu “Jauna teātra realitāte” (2007).

Hermaņa izrādēm raksturīgas spēles ar dažādiem teātra stiliem un atšķirīgu estētiku, Austrumu un Rietumu kultūras zīmēm. Viņš veido oriģinālas kombinācijas, lietojot tēlus un simbolus no pasaules kultūras un vēstures periodiem, balstoties uz savām koncepcijām, redzējumu un fantāziju.

Paralēli darbam Jaunajā Rīgas teātrī Hermanis regulāri strādā teātros ārzemēs. Pašlaik režisora darbības redzeslokā ir operas žanrs – viņa iestudējumi skatāmi uz visām prestižākajām opernamu un festivālu skatuvēm Eiropā.

Informāciju par citām sarunām skatiet šeit.