2013. gada 22. maijs

23.maijā Pasaules Preses foto konkursa laureātu bezmaksas atklātās lekcijas

23. maijā kino Splendid Palace Mazajā zālē ar publiskām lekcijām uzstāsies Pasaules preses fotogrāfijas (World Press Photo) Gada fotogrāfijas 2012 balvas ieguvējs Pols Hansens (Paul Hansen, Zviedrija), kā arī uzvarētājs sporta kategorijā Jans Grarups (Jan Grarup, Dānija) un portretu kategorijā Stefans Vanfleterens (Stephan Vanfleteren, Beļģija).

Lekcijas notiek ceturtdien, 23.maijā, Splendid Palace mazajā zālē:
16.00 — 17.30 Pols Hansens, Zviedrija
18.00 — 19.30 Jans Grarups, Dānija
20.00 — 21.30 Stefans Vanfleterens, Beļģija.

Pauls Hansens ir zviedru fotogrāfs, kurš strādājis visdažādākajās pasaules vietās. Viņš septiņas reizes atzīts par Zviedrijas gada labāko fotogrāfu, bet 2010. un 2013. gadā kļuvis par prestižā Pictures of the Year International konkursa laureātu. Šī gada World Press Photo konkursa galveno balvu ieguva 2012. gada novembrī tapis attēls, kurā redzama aina no Izraēlas un Palestīnas konflikta.

Stefans Vanfleterens ir beļģu fotogrāfs, kurš jau 20 gadus veido melnbaltus portretus un reportāžas no visas pasaules. Portretu kategorijā viņš ieguva 1. vietu ar jutīgu attēlu sēriju par cilvēkiem, kurus ārstē kuģa slimnīcā Africa Mercy pie Gvinejas.

Jans Grarups ir pazīstams dāņu fotožurnālists, kurš veidojis reportāžas no Persijas līča kara, Sarajevas aplenkuma un Ruandas genocīda. World Press Photo konkursa Sporta kategorijā pirmo vietu ieguva stāsts par jaunu sieviešu basketbola komandu Somālijā, kuras dalībnieces ikdienā cieš diskrimināciju un vardarbību no vietējiem radikālā islāma grupējumiem.

Lekcijas notiek Borisa un Ināras Teterevu fonda Mākslas programmas Tête-à-Tête 20 epizodēs ietvaros.

Ieeja pasākumā – bez maksas. Lekcijas notiks angļu valodā.
Aicinām ierasties laicīgi, jo vietu skaits ir ierobežots. Lekcijas būs iespējams skatīties arī tiešraidē portālā Diena.lv