2013. gada 24. maijs

Rundāles pilī hercoga otrais darba kabinets atgūst savu vēsturisko spožumu

No 25. maija Rundāles pilī būs apskatāms pilnībā restaurētais hercoga otrais darba kabinets, kura restaurācija notikusi Borisa un Ināras Teterevu fonda „Rundāles pils restaurācijas pabeigšana 2010 - 2014” programmas ietvaros.

Borisa un Ināras Teterevu fonda programma atbalsta 18. gadsimtā būvētā Rundāles pils kompleksa restaurāciju. Programmas ietvaros 2011. gadā tika atklāta pilnīgi restaurēta Biljarda zāle, šā gada maijā tiek atvērts Hercoga otrais darba kabinets, un pašlaik turpinās darbs pie Hercoga bibliotēkas restaurācijas, ar kuras pabeigšanu 2014. gadā pils restaurācija būs pilnīgi paveikta.

Hercoga otrais darba kabinets Rundāles pils interjeru vidū ieņem īpašu vietu, jo tā ir vienīgā apartamentu telpa, kuras sienas ir apgleznotas. Tas nav raksturīgi 18. gadsimta dzīvojamām telpām, kas parasti ieguva sienu apvilkumu ar auduma tapetēm. Restaurācijas ietvaros tika atjaunots arī darba kabineta kamīns, kas jau 19.gadsimtā tika nomainīts pret krāsni. Kabinets iekārtots ar augstvērtīgiem mākslas priekšmetiem, kuru vidū izceļas Parīzes meistara Antuāna Matjē Kriāra 18. gadsimta vidū darināts rakstāmgalds, uz kā redzams ap 1775. gadu izgatavots Romas juveliera Antonio Fornari sudraba rakstāmlietu komplekts un franču rokoko zeltītas bronzas svečturi.

Rundāles pils ir ievērojamākais baroka arhitektūras ansamblis Baltijā, kā arī visapmeklētākais muzejs Latvijā un iecienīta vieta valsts reprezentācijas, mākslas un kultūras pasākumiem.

Hercoga darba kabinets ir apskatāms Rundāles pilī, Pilsrundālē, Rundāles pagastā, Rundāles novadā. Biļetes Rundāles pils kasēs.