2015. gada 27. augusts

TÊTE-À-TÊTE 2015 ietvaros ar izcilām pēdējo gadu izrādēm sezonu atsāk “Teātris.zip”

Ar vairākiem jaunumiem LTV ēterā 29. augustā atgriežas raidījumu cikls “Teātris.zip”. Tas skatītājiem piedāvās tikai jaunākās un izcilākās teātru izrādes, kas izpelnījušās lielu auditorijas un kritiķi ievērību.

Šogad Teātris.zip izrāžu cikls iezīmē sākumu Borisa un Ināras Teterevu mākslas programmai TÊTE-À-TÊTE. Pirmā sezonas izrāde - Valmieras teātra “Raudupiete” - būs skatāma jau šo sestdien.

„Teātris.zip” skatītājiem piedāvās - četras sestdienas pēc kārtas - jaunāko laikmetīgo izrāžu plejādi - Valmieras teātra “Raudupieti”, Dailes teātra “Oņeginu”, Latvijas Nacionālā teātra “Billi” un Jaunā Rīgas teātra “Fundamentālistu”. Šīs izrādes kalpo par izcilu ievadu šī gada Borisa un Ināras Teterevu mākslas programmai TÊTE-À-TÊTE.

Programma norisināsies šī gada septembrī un oktobrī. Tā veidota, iesaistot jau esošos partnerus ar īpašiem pārsteigumiem un piedāvājot jaunus, grandiozus laikmetīgās kultūras notikumus. Piemēram, teātra mīļi varēs izbaudīt Jaunā Rīga teātra izrādi “Brodskis/Barišņikovs”, Latvijas Nacionālā teātra sezonas atklāšanas izrādi “Uguns un nakts” un Čehova Krievu drāmas teātra izveidoto muzikālo uzvedumu retrospekciju. Ceru, ka arī šīs izrādes tiks ar laiku iemūžinātas „Teātris.zip” ciklā kā savu laiku un teātra mākslas attīstības tendenču atspoguļotājas,” saka Elīna Vikmane, Borisa un Ināras Teterevu mākslas programmas TÊTE-À-TÊTE direktore.

Izrādes Latvijas Televīzijas ēterā būs izvietotas skatītājiem ērtajos laikos, veidojot īpašus teātra mēnešus - izrādes būs skatāmas ik sestdienu. Lielāko daļu izrāžu varēs vērot vēl septiņas dienas pēc raidījuma arī www.ltv.lv, īpaši izveidotajā sadaļā “Teātris.zip”.

Teātris.zip rudens sezonas programmu skatiet šeit.

Borisa un Ināras Teterevu fonda veidotā izrāžu cikla "Teātris.zip" ietvaros kopš 2012. gada Latvijas iedzīvotājiem ir bijusi iespēja vērot 90 dažādu laiku Latvijas teātru labākās izrādes ierakstā un tiešraidēs. Paralēli Latvijas Televīzija veikusi Rīgas un reģionu teātru 57 labāko izrāžu ierakstus. Tās ir izrādes, kas iekļautas Latvijas kultūras kanonā, kā arī iestudējumi, kas uzskatāmi par sava laika zīmēm. Plašāk LTV mājaslapā.

“Teātris.zip” 2015. gada septembrī un oktobrī iekļautās izrādes tiek izrādītas Borisa un Ināras Teterevu mākslas programmas TÊTE-À-TÊTE ietvaros.