2015. gada 28. augusts

Rīgā būs skatāma vērienīga autentisku japāņu kimono performance “Maģiskais kimono”

14. septembrī plkst. 19:00 Latvijas Nacionālajā teātrī Borisa un Ināras Teterevu mākslas programmas TÊTE-À-TÊTE 2015 ietvaros notiks vērienīga autentisku japāņu kimono performance “Maģiskais kimono”. Autentiskos kimono izrādīs 85  Japānas kimono asociācijas biedri, kas Latvijā viesosies pēc īpaša spēlfilmas “Maģiskais kimono” veidotāju ielūguma. 

Unikālās autentisku kimono performances laikā Latvijas skatītāji varēs iepazīt gan daudzveidīgus mūsdienu kimono, kas atbilst dažādiem gadalaikiem, dzīves norisēm un īpašiem notikumiem, gan senos Heianas laikmeta augstmaņu tērpus un krāšņus vēsturiskus kimono, kas izgatavoti līdz pat mūsu dienām pārmantojot īpašo krāsošanas tehniku. Labs kimono ir arī dārgs – gan audums, gan tā izgreznošana (nereti ar zelta vai sudraba diegiem) ir tikai roku darbs. Parādes kimono arī mūsdienās darina tikai sava aroda meistari, kuru veikumu var dēvēt par mākslas darbu. Vēsturiskos kimono  rūpīgi glabā gan muzejos, gan tos nodod no paaudzes paaudzē kā ģimenes mantojumu.

Japāņu autentiskajam kimono piemīt maģisks šarms, elegance, kas izkopta gadsimtiem. Kimono noslēpumaini savijas mīlestības un skaistuma filosofija, stingra etiķete un meistarība. Īpašais griezumus, rūpīgas detaļas un to lietošanas likumsakarības dabiski maina nēsātāja uzvedību: kustības kļūst harmoniskas, nesteidzīgas un cēlas. Kimono prasa īpašas zināšanas un prasmes gan to ģērbjot, gan nēsājot.

Performances fragmentus iekļaus režisora Māra Martinsona topošajā filmā “Maģiskais kimono” - pirmajā Latvijas – Japānas kopražojuma spēlfilmā.

Biļetes uz performanci „Maģiskais kimono” nopērkamas visās “Biļešu Paradīze” kasēs un interneta veikalos; biļešu cena no 5 līdz 30 eiro.

No 11. septembra līdz 30. oktobrim Borisa un Ināras Teterevu mākslas programmas TÊTE-À-TÊTE 2015 ietvaros notiks jauni vērienīgi mākslas notikumi, kas iezīmēs sākumceļu uz topošo Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeju un vienlaicīgi piedāvās skatītājiem spilgtus mūsdienu kultūras notikumus. TÊTE-À-TÊTE 2015 programma veidota sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, Latvijas Koncertiem, Latvijas Nacionālo teātri, Latvijas Nacionālo bibliotēku, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātri un citiem sadarbības partneriem.