2015. gada 28. oktobris

Ar īpašu koncertu Rīgas Krievu teātrī un Londonas Sinfonietta uzstāšanos noslēgsies TÊTE-À-TÊTE 2015

Ar īpašu koncertu Rīgas Krievu teātrī 29.oktobrī un London Sinfonietta koncertu Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē noslēgsies Borisa un Ināras Teterevu mākslas programma TÊTE-À-TÊTE 2015.

29.oktobrī Rīgas Krievu teātrī īpaši mākslas programmai TÊTE-À-TÊTE 2015 tiek veidots koncerts, kurā izskanēs fragmenti no piecām, ar fonda atbalstu tapušajām izrādēm - „Divpadsmitā nakts”, „Tango ar Stroku”, „Līgavaiņi”, „Hanuma”, kā arī no topošā Raimonda Paula jubilejai veltītā jauniestudējuma „Spoks no Kentervilas” (Alekseja Ščerbaka luga pēc Oskara Vailda noveles motīviem). Pie klavierēm sēdīsies pats Maestro. Jaunā izrāde pie skatītājiem nonāks 2016. gada 30. janvārī.

“Koncerts ir speciāli veidots tieši mākslas programmai TÊTE-À-TÊTE 2015, lai atzīmētu Fonda un Teātra sadarbību. Koncerts skatāms tikai vienu reizi, un tas veidots kā teatrāls uzvedums ar neparastiem divertismentiem kā vienojošu elementu. Izrādes, kuru muzikālie fragmenti skanēs šajā vakarā, jau ir iekarojušas skatītāju sirdis. Kā lielākā vakara intriga, protams, būs topošā iestudējuma “Spoks no Kentervilas” mūzikas pirmatskaņojums, ” stāsta koncerta scenārija autors, aktieris Dmitrijs Palēss.

30.oktobrī plkst.19:00 Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē ar vienīgo koncertu Latvijā viesosies leģendārais kolektīvs London Sinfonietta. Koncerts pārsteigs klausītājus ar mūzikas žanru un izteiksmes līdzekļu dažādību — grupas Radiohead motīvi Stīva Reiha mūzikā, Terija Railija inkrustācija pasaulslavenā kinomūzikas radītāja Maikla Naimena opusā un divu britu laikmetīgās mūzikas zvaigžņu Tansijas Deivisas un Edmunda Finisa darbi. London Sinfonietta pamatu veido 18 vadoši mūziķi, kas pārstāv labākos solo un ansambļu mūziķus pasaulē. Koncertā orķestris uzstāsies diriģenta Endrū Gorleja vadībā kopā ar elektriskās ģitāras virtuozu Matsu Bergstremu. Koncerta tiešraide būs klausāma arī Latvijas Radio programmā Klasika.

“Mūzikas vēstures veidotāji” – tāds ir orķestra London Sinfonietta moto. “Instrumentālajā mūzikā viņi ļaujas pašiem bīstamākajiem izaicinājumiem un tiek ar tiem galā lieliski” – tā par kolektīvu raksta kritiķi. Orķestris London Sinfonietta dibināts 1968. gadā ar mērķi atskaņot mūsdienu mūziku. Orķestris ir agrīnie laikmetīgās mūzikas čempioni, kuru slava nākusi atskaņojot Ksenaka, Ligeti, Berio, Reiha, Mesiāna, Adamsa, Perta darbus. Šo avangardisko misiju kolektīvs turpina saglabāt arī šodien.