Foto: Kristaps Kalns
2016. gada 13. septembris

Elīna Garanča un Raimonds Pauls satiksies radošās sadarbības vakarā “Baltās paslēpes”

18. septembrī Latvijas Nacionālajā teātrī notiks komponista Raimonda Paula un operdziedātājas Elīnas Garančas unikāls radošās sadarbības vakars – koncerts “Baltās paslēpes”, kas būs viens no centrālajiem Borisa un Ināras Teterevu mākslas programmas TÊTE-À-TÊTE 2016 pasākumiem. Koncertā, kurš tapis sadarbībā ar Latvijas Nacionālo teātri,  pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos jaunas, tieši Elīnai Garančai komponētās dziesmas ar Vizmas Belševicas dzeju. Koncertā “Baltās paslēpes” abi mākslinieki uz koncertskatuves satiksies pirmo reizi. Muzikālā vakara programmā – vokālie opusi, instrumentālās improvizācijas un sarunas. Koncertu būs iespēja klausīties Latvijas Radio programmas Klasika tiešraidē

"Tāda dziedātāja kā Elīna Garanča… Sadarbojoties ar viņu, jādomā par repertuāru, kas viņai būtu tuvāks – viņai nav jādzied tas, ko mēs te parasti dziedam… Viņa var nodziedāt jebko, jo Elīnas spēks mīt lieliskā melodiskajā risinājumā, tehniski viņai problēmu nav nekādu! "Gaismiņa, teci man pa priekšu" pirmo variantu izpildījām kopā ar Zigfrīdu Muktupāvelu. Bet tas bija cits stils. Ar Elīnu ir pilnīgi citādi un, šķiet, neesam kļūdījušies. Varbūt, ņemot labu latviešu dzeju, Elīnai varētu uzrakstīt kādu romances tipa vokalīzi? Negribu neko solīt, bet, ja Elīnai būtu doma, ka to vajadzētu, varētu pamēģināt…”, tā par sadarbību ar mecosoprānu Latvijas Radio programmas “Klasika” raidījumā “Benefice” stāstīja Raimonds Pauls

“Abi mākslinieki ir mūsdienu Latvijas kultūras izcilības un lepnums, turklāt abi ir šī gada jubilāri. Viņu kopdarbs ļaus izbaudīt iepriekš Latvijā nebijušu, intriģējošu un vienlaikus ļoti emocionālu notikumu,” atzīmē mecenāti Boriss un Ināra Teterevi.

Elīna Garanča pēdējos desmit gados sevi pierādījusi kā viena no spožākajām zvaigznēm pasaules opermūzikā. Kritika Elīnu Garanču slavē par nozīmīgu mecosoprāna lomu ikonisku interpretējumu. Māksliniece dziļi iejūtas katrā lomā – viņas skaistā balss izstaro spēku un siltumu, mijiedarbojoties ar karalisko stāju un pievilcību. Elīna Garanča uzstājas pasaules vadošajos opernamos. Kopš 2005. gada viņa ir ierakstu kompānijas Deutsche Grammophon māksliniece, trīs no viņas sešiem soloalbumiem saņēmuši ECHO Klassik balvu.

Izcilākais latviešu populārās mūzikas autors un pianists Raimonds Pauls ir slavenākais komponists ne tikai Latvijā, bet tālu aiz tās robežām. Bieži R. Pauls ir savu sacerējumu interprets vai izpildītāju koncertmeistars, viņa klavierspēlei raksturīgs ļoti individuāls, īss, akcentēti aprauts piesitiens, kas ļauj nekļūdīgi atpazīt viņa stilu.

17. septembrī plkst. 13.30 Latvijas Nacionālā teātra Lielajā zālē notiks koncerta komandas – E.Garančas, R.Paula un mecenātes Ināras Teterevas – tikšanās ar žurnālistiem, kuras laikā būs iespēja noklausīties muzikālo priekšnesumu, iepazīties ar jaunizdoto kompaktdisku un izvaicāt klātesošos.