2015. gada 13. oktobris

London Sinfonietta noslēgs mākslas programmu TÊTE-À-TÊTE 2015

30.oktobrī plkst.19:00 Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē, noslēdzot Borisa un Ināras Teterevu fonda mākslas programmu TÊTE-À-TÊTE 2015, ar vienīgo koncertu Latvijā viesosies leģendārais kolektīvs "London Sinfonietta". Koncerts pārsteigs klausītājus ar mūzikas žanru un izteiksmes līdzekļu dažādību — grupas Radiohead motīvi Stīva Reiha mūzikā, Terija Railija inkrustācija pasaulslavenā kinomūzikas radītāja Maikla Naimena opusā un divu britu laikmetīgās mūzikas zvaigžņu Tansijas Deivisas un Edmunda Finisa darbi.

London Sinfonietta pamatu veido 18 vadoši mūziķi, kas pārstāv labākos solo un ansambļu mūziķus pasaulē. Koncertā orķestris uzstāsies diriģenta Endrū Gorleja vadībā kopā ar elektriskās ģitāras virtuozu Matsu Bergstremu.

“Mūzikas vēstures veidotāji” – tāds ir orķestra "London Sinfonietta" moto. “Instrumentālajā mūzikā viņi ļaujas pašiem bīstamākajiem izaicinājumiem un tiek ar tiem galā lieliski,” – tā par kolektīvu raksta kritiķi. Orķestris "London Sinfonietta" dibināts 1968. gadā ar mērķi atskaņot mūsdienu mūziku. Orķestris ir agrīnie laikmetīgās mūzikas čempioni, kuru slava nākusi atskaņojot Ksenaka, Ligeti, Berio, Reiha, Mesiāna, Adamsa, Perta darbus. Šo avangardisko misiju kolektīvs turpina saglabāt arī šodien. 

Izcili koncerti, lielākoties diriģenta Olivera Knusena vadībā, pozicionē orķestri kā pazīstamāko Lielbritānijas laikmetīgās mūzikas interpretu, kas meklē alternatīvas koncertvietas un izpaumses virtuālajā telpā. Kolektīvs uzstājas ar māksliniekiem, kuri spēlē alternatīvos mūzikas žanrus. "London Sinfonietta" ir viens no pirmajiem orķestriem, kas ir dibinājis savu izglītības programmu (kopš 1984.gada realizēti jau 200 projekti), kurā viņi aicina piedalīties jaunos komponistus, kas konkursa kārtībā izcīna iespēju piedalīties savu darbu iestudējumā.