2016. gada 5. februāris

Pirmizrādi piedzīvojusi piektā Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstītā izrāde Rīgas Krievu teātrī

Augstu vērtējot teātra mākslu, Borisa un Ināras Teterevu fonds piecu gadu pastāvēšanas laikā sniedzis atbalstu jau piecām M.Čehova Rīgas Krievu teātra izrādēm. Jaunākā no tām – “Spoks no Kentervilas” – pirmizrādi piedzīvojusi 30.janvārī un jau ir iekarojusi skatītāju sirdis.

Šīs muzikālās izrādes dramatizējumu veidojis Aleksejs Ščerbaks pēc pazīstamā īru literāta Oskara Vailda stāsta „Kentervilas spoks” motīviem. Skatītājiem ir iespēja vērot kādas amerikāņu ģimenes gaitas, iegādājoties vecu angļu pili ar tajā mītošu dzimtas spoku - seru Saimonu de Kentervilu, kurš nav iepriecināts par "vulgāro amerikāņu" iebrukumu savā īpašumā. Kas no tā sanācis, var noskaidrot, atnākot uz izrādi, kurai mūziku rakstījis Maestro Raimonds Pauls. Komponists jau no 1963. gada sadarbojas ar Rīgas Krievu teātri, bet 2016. gada 12. janvārī nosvinēja savu vērienīgo jubileju.

Pirmo reizi skatītāji varēja nobaudīt fragmentus no šīs izrādes 2015.gada 29.oktobrī – koncertā, ko teātris veidoja īpaši Borisa un Ināras Teterevu fonda mākslas programmai TÊTE-À-TÊTE 2015, atzīmējot fonda un teātra sadarbību. Tajā izskanēja fragmenti no piecām, ar fonda atbalstu tapušajām izrādēm - „Divpadsmitā nakts”, „Tango ar Stroku”, „Līgavaiņi”, „Hanuma” un „Spoks no Kentervilas”. Pie klavierēm šajā vakarā muzicēja pats Maestro.

Biļetes uz izrādi var iegādāties teātra kasēs, kā arī visā „Biļešu servisa” tīklā. Plašāk par izrādi lasiet M.Čehova Rīgas Krievu teātra mājas lapā.