2015. gada 30. oktobris

TÊTE-À-TÊTE 2015 ietvaros - Latvijas Radio kora 75 gadu jubilejas atklāšanas koncerts

6. novembrī plkst. 19.00 Sv. Pētera baznīcā notiks Latvijas Radio kora 75 gadu jubilejas atklāšanas koncerts "Canticum Canticorum" jeb "Augstā dziesma", kurā izskanēs gan jaundarbi, gan Tuvo Austrumu tautas mūzika un improvizācijas. Koncertā piedalīsies: Latvijas Radio koris, ansamblis "Sarband" (Vācija/Tuvie Austrumi), diriģents Kaspars Putniņš.

Koncerts ir ne tikai kora jubilejas atklāšanas pasākums, bet tas ir arī iekļauts Borisa un Ināras Teterevu mākslas programmā TÊTE-À-TÊTE 2015, kā arī noslēdz jaunās mūzikas festivālu "Arēna".

Latvijas Radio kora diriģents Kaspars Putniņš: "Canticum canticorum ir vairāku gadu garumā auklēta koncertprogramma, kurā mēs – profesionāls ziemeļeiropiešu koris, 4 mūziķi no Tuvajiem Austrumiem un 5 komponisti, kas pārstāv šos divus reģionus – esam radījuši skaņu gleznu, kurā ir integrēti gan Rietumu profesionālās mūzikas, gan Tuvo Austrumu mūzikas tradīcijas, skaņa un muzicēšanas principi. Darba centrā ir Zālamana Augstās dziesmas fragmenti no Vecās Derības, kas ir gan kristiešu, gan jūdu un musulmaņu kultūras pamatos. Augsto dziesmu esam izvēlējušies arī tāpēc, ka šī dzeja ir nepārspēts mīlestības poēzijas meistardarbs, kurš personīgi uzrunā jebkuru cilvēcisku būtni."

Latvijas Radio koris novembrī svinēs savas radošās darbības 75 gadu jubileju, piedāvājot klausītājiem četras stilistiski dažādas programmas, kuras izskanēs no 6. līdz 28. novembrim Rīgā, Jūrmalā, Cēsīs un Rēzeknē.