Foto: Olga Bikova
2016. gada 9. septembris

TÊTE-À-TÊTE 2016 programmā - divas Rīgas Krievu teātra pirmizrādes

Divas Rīgas Krievu teātra pirmizrādes būs oktobrī skatāmas Borisa un Ināras Teterevu mākslas programmas TÊTE-À-TÊTE 2016 ietvaros. 1. oktobrī teātra mīļotāji varēs noskatīties Vladislavs Nastavševa iestudējumu „Mēdeja” pēc Eiripīda lugas ar Gunu Zariņu galvenajā lomā. Savukārt 22. oktobrī redzēsim Allas Sigalovas iestudējumu – „Mīlēt”.

„Pirmo reizi Rīgas Krievu teātris vērsās pēc palīdzības pie Borisa un Ināras Teterevu fonda 2010. gadā, kad pēc rekonstrukcijas atklājām sezonu ar iestudējumu „Divpadsmitā nakts”. Kopš tā brīža mums ir sniegts atbalsts vēl piecu izrāžu iestudējumiem, bet „Mēdeja” un „Mīlēt” – atbilstoši, būs septītā un astotā reize.

Šī atbalsta nozīmīgumu nav iespējams pārvērtēt: teātrim tāda uzticama partnera esamība nozīmē milzīgu māksliniecisko brīvību, daudz spilgtākus un interesantākus tehniskos risinājumus, daudz bagātāku māksliniecisko izteiksmes līdzekļu paleti. Mēs esam ļoti pateicīgi Borisam un Inārai Tetereviem par doto iespēju brīvi sekot savai iedvesmai un īstenot radošās fantāzijas – un ceram, ka mūsu sadarbība turpināsies, kas arī turpmāk iepriecinās ne tikai fondu un teātri, bet arī skatītājus,” pauž Rīgas Krievu teātra direktors Eduards Cehovals.

1. oktobrī skatītājiem būs iespēja redzēt Eiripīda traģēdijas „Mēdeja” iestudējumu. Režisors, mūzikas un noformējuma koncepcijas autors ir Vladislavs Nastavševs, kuram tas ir pirmais projekts Rīgas Krievu teātrī.

22. oktobrī Rīgas Krievu teātra repertuārā būs vēl viena jauna izrāde Allas Sigalovas iestudējumā – „Mīlēt” pēc Viktorijas Tokarevas lugas „Lai tā ir”. Nikolaja Simonova scenogrāfija, Aleksandra Vasiļjeva kostīmi.