Foto: Alex Yocu
2016. gada 19. augusts

TÊTE-À-TÊTE 2016 PROGRAMMĀ - PIRMIZRĀDES RĪGAS KRIEVU TEĀTRĪ UN JRT IZRĀDES LTV CIKLĀ “TEATRIS.ZIP”

Borisa un Ināras Teterevu mākslas programmā TÊTE-À-TÊTE 2016 gaidāmi vairāki Latvijas teātru dzīves notikumi: Rīgas Krievu teātrī pirmizrādi piedzīvos režisora Vladislava Nastavševa veidotā “Mēdeja” un režisores Allas Sigalovas iestudētā izrāde “Mīlēt”, savukārt Latvijas Televīzijas raidījumu un teātra izrāžu cikls "Teātris.zip" īpaši mākslas programmai TÊTE-À-TÊTE 2016 piedāvās Jaunā Rīgas teātra izrādes – “Oņegins. Komentāri” (režisors Alvis Hermanis) un T.Viljamsa lugas “Ilgu tramvajs” iestudējumu (režisore Inese Mičule).

“Latvijas teātru dzīve ik sezonu ir ļoti bagāta – spilgti notikumi, spožas personības, aktuālas, diskusijas raisošas tēmas. Fonds ar lielu gandarījumu sadarbojas ar vadošajiem Latvijas teātriem un aktīvi veicina teātra žanra popularizēšanu. Šogad mākslas programmā iekļauti notikumi, kurus ļoti gaidām arī mēs – spožu mākslinieku debijas uz viņiem jaunām skatuvēm un izcilu skatuves darbu parādīšana televīzijas auditorijai,” atzīmē mecenāti Boriss un Ināra Teterevi.

1. oktobrī pirmizrādi piedzīvos Eiripīda traģēdija “Mēdeja”, kuru iestudē Vladislavs Nastavševs. Iestudējums būs režisora un galvenās lomas tēlotājas – Gunas Zariņas – debija uz Rīgas Krievu teātra skatuves. Lomās arī Mihails Troiniks, Igors Čerņavskis un Maksims Busels. 22. oktobrī notiks režisores Allas Sigalovas, scenogrāfa Nikolaja Simonova, kostīmu mākslinieka Aleksandra Vasiļjeva veidotās izrādes “Mīlēt” (pēc Viktorijas Tokarevas stāstu motīviem) pirmizrāde ar aktrises Ievas Segliņas (Dailes teātris), kā arī Rīgas Krievu teātra aktieru Natālijas Živecas, Jevgēņija Čerkesa, Jeļenas Sigovas, Maksima Busela u.c. piedalīšanos.

Kopš 2012. gada rudens "Teātris.zip" sezonās Latvijas iedzīvotājiem ir bijusi iespēja vērot 113 dažādu laiku Latvijas teātru labāko izrādes ierakstā un tiešraidēs (83 vakara izrādes kopā ar raidījumu "Teātris.zip" O.Rubeņa vadībā un 30 dienas izrādes). Paralēli Latvijas Televīzija veikusi Rīgas un reģionu teātru 84 labāko izrāžu ierakstus. Tās ir izrādes, kas iekļautas Latvijas kultūras kanonā, kā arī iestudējumi, kas uzskatāmi par sava laika zīmēm. Mākslas programmā šogad iekļautas divas Jaunā Rīgas teātra izrādes, kas izraisījušas lielu skatītāju interesi.