Foto: Boriss Kaufmans/Sputnik
2016. gada 21. oktobris

TÊTE-À-TÊTE 2016 programmu noslēdz ar stāstu par pirmo un pēdējo mīlestību

No 22. oktobra M.Čehova Rīgas Krievu teātra repertuārā - vēl viena izrāde Allas Sigalovas iestudējumā – „Mīlēt” pēc Viktorijas Tokarevas lugas „Lai tā ir”. Tai scenogrāfiju veidojis Nikolajs Simonovs, savukārt kostīmus - Aleksandrs Vasiļjevs.

“Izrāde, ko veidojusi krāšņa radošā komanda, kļūs par šīs sezonas mākslas programmas   TÊTE-À-TÊTE noslēguma notikumu. Ikviena topošā iestudējuma veidotāja vārds ir ļoti nozīmīgs saistībā ar viņa profesionālo jomu, ikviens viņu darbs saistās ar intrigu, un skatītāji to gaida ar lielu nepacietību. Mēs ceram, ka šī pirmizrāde kļūs par teātra sezonas neaizmirstamu notikumu,” pauž mecenāti Boriss un Ināra Teterevi.

Viktorija Tokareva raksta par mīlestību kā neviens – īpašā, tikai sev raksturīgā rokrakstā: svaigi, viegli, bez banalitātes – un tā, ka sāc elpot vienā ritmā ar varoņiem. Šī luga, pēc kuras iestudēta izrāde „Mīlēt”, ir vēl viens apstiprinājums: tikai Tokarevai raksturīgais trāpīgums, ironiskums un gaišās skumjas, kas raisa mīlestības stāstu...

Un tas nav tikai viens stāsts, jo katrs lugas varonis dzīvo ar mīlestību – nes to sevī, deg tajā, cer uz to… Ir abpusēja mīlestība, kas paceļ spārnos; ir neatbildēta mīlestība, kas sniedz vien dzīves pieredzi. Tomēr – laimīga vai nelaimīga, mīlestība ir dzīves lielākā jēga, vienīgais patiesais atskaites punkts un virzošais spēks, kas pārveido cilvēku un pasauli.