2015. gada 7. oktobris

Tuvojas pirmizrāde Alvja Hermaņa iestudējumam BRODSKIS/BARIŠŅIKOVS

15. oktobrī Jaunā Rīgas teātra Lielajā zālē notiks pirmizrāde režisora Alvja Hermaņa iestudējumam BRODSKIS/BARIŠŅIKOVS, kuru režisors iestudē sadarbībā ar aktieri Mihailu Barišņikovu. Izrādes scenogrāfe ir Kristīne Jurjāne, gaismu mākslinieks – Gļebs Fiļštinskis. Izrādi Jaunais Rīgas teātris veido kopā ar Baryshnikov Productions.

Nobela prēmijas laureātu dzejnieku Josifu Brodski un leģendāro mākslas personību Mihailu Barišņikovu saistīja cieša draudzība, kas ilga 22 gadus līdz pat Brodska nāvei 1996. gadā. Abi atkal satiksies uz skatuves režisora Alvja Hermaņa iestudējumā. Šajā īpašajā teatrālajā piedzīvojumā Barišņikovs interpretēs Brodska dzeju. Hermanis un Barišņikovs aizvedīs skatītājus iedomātā pasaulē, ļaujot līdzpārdzīvot Brodska sarežģīto, lirisko un iedarbīgo vārdu spēli. Dzejai skanot dzejnieka dzimtajā valodā, iestudējums BRODSKIS/BARIŠŅIKOVS ar tekstu un kustību atklās dzejnieka pasauli. 

Alvis Hermanis: “Šī nebūs gluži normāla teātra izrāde. Tas drīzāk ir kaut kas līdzīgs spiritisma seansam. Mēs dzīvojam savas ikdienas dzīves horizontālajā līmenī jeb dimensijā. Šis teātra veids piedāvā pavadīt pāris stundas tikai vertikālajā dimensijā, kad cilvēks tiek konfrontēts tikai ar lielajiem jautājumiem.”

Mihails Barišņikovs: “Šis projekts mums ir nozīmīgs. Alvis dodas nezināmā teritorijā, ko viņš dara vienmēr, citādi kāpēc gan to darīt? Mēs abi ļoti gaidām tikšanos ar skatītājiem.”

Izrāde notiks krievu valodā ar titriem latviešu valodā. Biļetes uz šī iestudējuma oktobra un novembra izrādēm ir izpārdotas.

Iestudējums BRODSKIS/BARIŠŅIKOVS iekļauts Borisa un Ināras Teterevu mākslas programmā TÊTE-Á-TÊTE 2015, kas norit no 11. septembra līdz 30. oktobrim, piedāvājot sabiedrībai Eiropas mēroga laikmetīgās kultūras notikumu sēriju. 

Izrādē izmantota Josifa Brodska dzeja. Dzejas izmantošanas tiesības izsniedzis © 2015, The Estate of Joseph Brodsky. Visas tiesības aizsargātas.