Kalendārs

22.10.2015.
Latvijas Nacionālā bibliotēka

Projekts “500 VISU LAIKU FILMU FILMAS”

Jaunajā kino grāmatā "500 visu laiku filmu filmas" ir apkopotas esejas par filmām, kas ir veidojušas kino vēsturi kopš tā dzimšanas līdz pat mūsdienām, kā arī esejas par katras desmitgades būtiskākajiem procesiem nu jau 120 kino pastāvēšanas gados. Ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu 800 šīs grāmatas eksemplāru nonāk pie lasītājiem publiskajās bibliotēkās visos Latvijas novados!

Dita Rietuma un Normunds Naumanis, strādājot kopā laikrakstā Diena, rakstot recenzijas par filmām, pirmizrādēm, pasaules kino tendencēm, jau sen bija iecerējuši reiz atgriezties pie viņu subjektīvās kino enciklopēdijas un izveidot papildinātu un pārstrādātu tās variantu. 2014. gada 12. septembrī Normunds Naumanis aizgāja mūžībā – šis bija viens no viņa nepabeigtajiem projektiem, viena no viņa lolotajām iecerēm. Tomēr grāmata tapa, tai vajadzēja tapt – arī kā apliecinājumam Normunda Naumaņa īpašajam talantam, neatkārtojamajam, intelektuāli piesātinātajam un atraktīvajam rakstības stilam un plašajam redzeslokam.

Pirms desmit gadiem (2005) tapa Ditas Rietumas un Normunda Naumaņa grāmata "365 Dienas filmas" – kinokritiķu tandēma veidota subjektīvā kinovēsture. Grāmata "500 visu laiku filmu filmas" ir papildināts un rediģēts "365 Dienas filmu" izdevums, kurā satiekas gan hrestomātiskas kino klasikas vērtības, gan filmas, kas bijušas nozīmīgas, īpašas šīs grāmatas autoriem.

 

Latvijas Nacionālā bibliotēka