Kalendārs

Foto: Boriss Kaufmans/Sputnik
22.10.2016.
Mihaila Čehova Rīgas krievu teātris

Izrāde "MĪLĒT"

Stāsts par pirmo un pēdējo mīlestību. Pēc lugas “Lai tā ir”.

Viktorija Tokareva raksta par mīlestību kā neviens – īpašā, atpazīstamā rokrakstā: svaigi, viegli, bez banalitātes – un tā, ka sāc elpot vienā ritmā ar varoņiem. Šī luga, pēc kuras iestudēta izrāde „Mīlēt”, ir vēl viens apstiprinājums: tikai Tokarevai raksturīgais trāpīgums, ironiskums un gaišās skumjas, kas raisa mīlestības stāstu...

Un tas nav tikai viens stāsts, jo katrs lugas varonis dzīvo ar mīlestību – nes to sevī, deg tajā, cer uz to… Ir abpusēja mīlestība, kas paceļ spārno; ir neatbildēta mīlestība, kas sniedz vien dzīves pieredzi. Tomēr – laimīga vai nelaimīga, mīlestība ir dzīves lielākā jēga, vienīgais patiesais atskaites punkts un virzošais spēks, kas pārveido cilvēku un pasauli.

...Kā šos stāstus atklāj režisore un horeogrāfe Alla Sigalova, mēs pirmo reizi uzzinājām 22. oktobrī.

Režisore un horeogrāfa - Alla Sigalova

Scenogrāfija - Nikolajs Simonovs
Kostīmi - Aleksandrs Vasiļjevs

Lomās: Ieva Segliņa, Natālija Živeca, Jevgeņijs Čerkess, Jeļena Sigova, Maksims Busels, Tatjana Lukašenkova, Aleksejs Korgins, Anatolijs Fečins, Jana Ļisova, Olga Ņikuļina, Jūlija Berngardte, Anastasija Rekuta-Džordževiča, Vadims Grosmans.

 

Alla Sigalova – Krievijas Federācijas mākslas darbiniece. Daudzkārtēja teātra prēmiju laureāte. Absolvējusi A. Vaganovas Krievu baleta akadēmiju un Krievijas Teātra mākslas akadēmijas („GITIS”) Režijas fakultāti. Profesore, Krievijas Teātra mākslas akadēmijas („RATI”) Modernās horeogrāfijas un skatuves dejas katedras vadītāja. Profesore, Skolas un studijas „MHAT” Aktieru plastiskās audzināšanas katedras vadītāja. Horeogrāfe un režisore vairāk nekā 120 iestudējumiem Krievijā un aiz tās robežām. Telekanāla „Kultūra” („Tieši acīs”, „Visa Krievija”, „Lielā opera”, „Lielais balets”, „Lielais džezs”) autorprojektu radītāja un vadītāja. Viena no vispazīstamākajām horeogrāfēm ne tikai Krievijā, bet arī pasaulē. Rīgas Krievu teātrī iestudējusi izrādi „Kabīrijas naktis” (2002) un „Hanuma” (2014); dažos iestudējumos strādājusi kā horeogrāfe, arī A. Strindberga lugas iestudējumā „Nāves deja” (režisors Romāns Kozaks).

Nikolajs Simonovs – Krievijas Federācijas Nopelniem bagātais mākslinieks, kas veidojis vairāk nekā simts darbu drāmas un operas teātros un televīzijā, kā arī saņēmis vairākas prestižas balvas, tostarp Krievijas Federācijas balvu kultūras jomā un Maskavas prēmiju nominācijā “Vizuālā māksla”. 

Aleksandrs Vasiļjevs ir pasaulslavens modes vēsturnieks, interjeru dekorators, scenogrāfs, populāru grāmatu un rakstu autors, izcils lektors un kolekcionārs, populāro TV programmu vadītājs. Viņam pieder viena no vislielākajām privātajām vēsturisko tērpu kolekcijām - tā ir komplektēta 30 gadus un ietver aptuveni 10 000 vienību (apģērbi, apavi, aksesuāri, fotogrāfijas), kas datējamas sākot ar 18. gadsimtu līdz pat 21. gadsimtam.  Aleksandrs Vasiļjevs lasa lekcijas kā vieslektors par modes vēstures un skatuves dizaina tēmām daudzās pasaules koledžās un universitātēs. Aleksandrs Vasiļjevs apbalvots ar S. P. Djagiļeva medaļu, V. Ņižinska medaļu, ordeni „Mecenāts” un Krievijas Mākslas akadēmijas Zelta medaļu. Viņš ir divkārtējs Turcijas „Tobab” prēmijas laureāts.

A. Vasiļjevs radījis vairāk nekā 100 dekorācijas vadošo teātru baletiem un operām, kā arī daudziem pazīstamiem teātru uzvedumiem un filmām.  Ar viņu ir sadarbojušies Théâtre du Rond-Point, Le Lucernaire teātris un Cartoucherie teātris, Bastīlijas operas studija Parīzē, Avinjonas festivāls, Ballet du Nord, Jaunais Francijas balets, Versaļas Karaliskā opera, Londonas Nacionālais teātris, Skotijas balets Glāzgovā, Flandrijas Karaliskais balets, Oija Masako balets Osakā, Asami Maki balets Tokijā, Nevadas balets, Santjago Operas un baleta teātris, kā arī daudzi citi.

Krievu drāmas teātris