Kalendārs

09.10.2016.
Latvijas Nacionālās operas Jaunā zāle

MAIJA. MŪŽAM

Mūzika un lasījumi

Piedalās:
Gidons Krēmers, vijole
orķestra KREMERata Baltica solisti
Jūlija Rutberga, aktrise
Sergejs Nikolajevičs, žurnālists
Julianna Avdejeva, klavieres

Programmā:
Maijas Pļiseckas un Sergeja Nikolajeviča atmiņu lasījumi dialogā ar Rodiona Ščedrina, Franca Šūberta, Frederika Šopēna, Morisa Ravēla, Mčeslava Veinberga u.c. komponistu opusiem.

Maija Pļisecka. Izcila personība, leģendārs liktenis, fantastiska sieviete. Neviens un nekas nespēs ar viņu sacensties ne uz skatuves, ne dzīvē. Lai kur viņa parādītos, visi skatieni vērsās tikai viņas virzienā. Lai ko viņa teiktu, vienmēr iestājās pirmsģīboņa klusums, it kā tā nebūtu balerīna, bet pītijas pareģojumi un buršana kameru priekšā. Pat viņas aiziešana savas deviņdesmitgades priekšvakarā 2015. gada maijā bija kā žests – lepns un nepakļāvīgi skaists (no S.Nikolajeviča atmiņām).

Leģendāra baletdejotāja, kuras personības spilgtais starojums spoži sniedzas nākotnē, ir radījusi atbalsi ne vien laikabiedros, kuriem bija iespēja redzēt mākslinieci skatuves dzīves pilnbriedā, bet arī vairākas desmitgades cilvēkos visā pasaulē – vai tie būtu televīzijas ekrānu vērotāji vai rūdīti teatrāļi, balerīnas atmiņu vai preses radīto stāstu lasītāji.

Krievijas žurnāla “Snob” galvenā redaktora Sergeja Nikolajeviča un Borisa un Ināras Teterevu fonda izauklētā ideja – lasījumu un mūzikas dialogā pieskarties Maijas Pļiseckas pasaulei – tikai vienu reizi bija skatāma Rīgā, Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē.

Maijas Pļiseckas atmiņu fragmenti un atmiņas par pašu dejotāju aktrises Jūlijas Rutbergas, žurnālista Sergeja Nikolajeviča sniegumā savijās ar vijolnieka Gidona Krēmera, orķestra KREMERata Baltica solistu un pianistes Juliannas Avdejevas muzikālajām atbildēm, jautājumiem, komentāriem.

Biļešu paradīze