Kalendārs

08.10.2016. - 23.10.2016.
Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas 4. stāva mazajās zālēs

Projektu (maketu) izstāde “Piezīmes par pašsaprotamām lietām”

Nosaukums “Piezīmes par pašsaprotamām lietām” ir aizgūts no vidējās paaudzes latviešu mākslinieka Armanda Zelča mākslas darba, kurš atrodas topoša Laikmetīgās mākslas muzeja krājuma valsts daļā.

Latviešu literatūras un kultūras kritiķe Anda Baklāne par šo darbu rakstīja, ka ”ļaujot vaļu filozofēšanai, varam sacīt, ka Zelča salocītais, savu asti ķerošais velosipēds simbolizē mūžīgo atgriešanos, cikliskumu. (..) Tas it kā apspēlē tēmu „izgudrot jaunu velosipēdu”.“

Šo objektu raksturo konstruktīva mākslinieciskā valoda savienojumā ar paradoksus ieraugošu prātu, kuru cita starpā ietekmējuši mūs ieskaujošās virtuālās pasaules nospiedumi.

Mākslinieki bija aicināti atsaukties uz šo paradoksus un cikliskumu rādošo projekta ideju un iesniegt publiskās mākslas projektus (maketus) mērogā 1:10.

Tas nozīmē, ka potenciāli īstenojamā mākslas darbā netika atspoguļoti situatīvi elementi, kas saistīti ar konkrētām sociālām vai kādām citām norisēm. Tika sagaidīti interesanti, daudznozīmīgi, vispārinoši pieteikumi, kurus iespējams arī īstenot zem klajas debess.

Māksliniekiem nebija jāizvēlas konkrēta vieta pilsētvidē, bet jāiesniedz maketā atspoguļota ideja, kuru vēlāk iespējams adaptēt konkrētai vietai.

Šī ir konkursa izstāde, kur katrs uzvarētājs saņem 1000,- EUR. Uzvarētājus izvērtē profesionāla žūrija.

Izstādi pilnībā atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds.

Kuratore Helēna Demakova aicinājusi maketus veidot: 3/8, Vents Āboltiņš un Anete Dambrova, Reinis un Krista Dzudzilo, Kristaps Epners, Atis Jākobsons, Ernests Kļaviņš, Kate Krolle, Sarmīte Māliņa un Kristaps Kalns, Laura Prikule, Līga Spunde, Reinis Suhanovs, Evita Vasiļjeva.

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs