Kalendārs

18.09.2016.
Latvijas Nacionālais teātris

Raimonda Paula un Elīnas Garančas radošās sadarbības vakars – koncerts “Baltās paslēpes”

18. septembrī Latvijas Nacionālajā teātrī notika komponista Raimonda Paula un operdziedātājas Elīnas Garančas unikāls radošās sadarbības vakars – koncerts “Baltās paslēpes”, kas kļuva par vienu no centrālajiem Borisa un Ināras Teterevu mākslas programmas TÊTE-À-TÊTE 2016 pasākumiem.

Koncertā, kurš tapis sadarbībā ar Latvijas Nacionālo teātri, pasaules pirmatskaņojumu piedzīvoja jaunas, tieši Elīnai Garančai komponētās dziesmas ar Vizmas Belševicas dzeju. Koncertā “Baltās paslēpes” abi mākslinieki uz koncertskatuves satikās pirmo reizi. Muzikālā vakara programmā – vokālie opusi, instrumentālās improvizācijas un sarunas.

“Abi mākslinieki ir mūsdienu Latvijas kultūras izcilības un lepnums, turklāt abi ir šī gada jubilāri. Viņu kopdarbs ļauj izbaudīt iepriekš Latvijā nebijušu, intriģējošu un vienlaikus ļoti emocionālu notikumu,” atzīmē mecenāti Boriss un Ināra Teterevi.

““Mēs abi paslēpes spēlējam”, skan Vizmas Belševicas vārdi dziesmai, kuras nosaukumu izvēlējāmies gan koncertam, gan mūzikas diskam. Baltās paslēpes, kurās viens otru ar iejūtību un augstu profesionalitāti, uzmeklēs abi mākslinieki”, stāsta Latvijas Nacionālā teātra direktors Ojārs Rubenis. 

Elīna Garanča pēdējos desmit gados sevi pierādījusi kā viena no spožākajām zvaigznēm pasaules opermūzikā. Kritika Elīnu Garanču slavē par nozīmīgu mecosoprāna lomu ikonisku interpretējumu. Māksliniece dziļi iejūtas katrā lomā – viņas skaistā balss izstaro spēku un siltumu, mijiedarbojoties ar karalisko stāju un pievilcību. Elīna Garanča uzstājas pasaules vadošajos opernamos. Kopš 2005. gada viņa ir ierakstu kompānijas Deutsche Grammophon māksliniece, trīs no viņas sešiem soloalbumiem saņēmuši ECHO Klassik balvu.

Izcilākais latviešu populārās mūzikas autors un pianists Raimonds Pauls ir slavenākais komponists ne tikai Latvijā, bet tālu aiz tās robežām. Bieži R. Pauls ir savu sacerējumu interprets vai izpildītāju koncertmeistars, viņa klavierspēlei raksturīgs ļoti individuāls, īss, akcentēti aprauts piesitiens, kas ļauj nekļūdīgi atpazīt viņa stilu.

Latvijas Nacionālais teātris Biļešu paradīze