Par TÊTE-À-TÊTE

Mākslas programma TÊTE-À-TÊTE ir viens no veidiem, kā Borisa un Ināras Teterevu fonds veicina kultūras un mākslas attīstību un pieejamību Latvijā.

2016.gadā no 17.septembra līdz 22.oktobrim Borisa un Ināras Teterevu mākslas programmas TÊTE-À-TÊTE ietvaros sabiedrībai bija pieejama daudzveidīga Eiropas mēroga laikmetīgās kultūras un notikumu sērija mākslas, teātra un mūzikas jomās. Programma tika atklāta ar šī gada jubilāru - Elīnas Garančas un Raimonda Paula īpašu sadarbības vakaru, kurā Latvijas sabiedrība tika iepazīstināta ar jaunām, tieši E.Garančai komponētām dziesmām ar V.Belševicas dzeju, kā arī jau zināmām R.Paula dziesmām jaunā E.Garančas interpretācijā.

Par starpdisciplināru uzskatāma arī performance – mūzika un lasījumi “Maija. Mūžam” Latvijas Nacionālajā operā, kurā Gidons Krēmers kopā ar orķestra solistiem un aktieriem iedzīvināja atmiņu lasījumus un mūziku, godinot leģendāro baletdejotāju Maiju Pļisecku jubilejas gadā.

Tātris.zip speciāli mākslas programmai Latvijas Televīzijā rādīja divas Jaunā Rīgas teātra izrādes: dramaturga Tenesija Viljamsa lugas ”Ilgu tramvajs” iestudējumu  un izrādi „Oņegins. Komentāri”, kuras režisors Alvis Hermanis saņēma Spēlmaņu nakts 2011/2012 balvu kā Gada režisors. Savukārt Rīgas Krievu teātris piedzīvoja divas pirmizrādes - režisora Vlada Nastavševa un aktrises Gunas Zariņas kopdarbu “Mēdeja” un Allas Sigalovas izrādi “Mīlēt”.

Laikmetīgās mākslas līnija noritēja ciešā saistībā ar diviem būtiskiem Fonda atbalsta virzieniem. Izstāde “Gaisma kabeļa galā”, kurā bija skatāmi darbi no topošā Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja kolekcijas, sasaucas ar Fonda apņemšanos līdz 2021.gadam kopā ar ABLV Charitable Foundation uzbūvēt Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeju, savukārt konkurss - maketu izstāde “Piezīmes par pašsaprotamām lietām”, kā arī Ojāra Pētersona objekta “Lielā vāze” otrās un trešās daļas atklāšana turpina uzsākto programmu “Māksla publiskā telpā”.

2015.gadā TÊTE-À-TÊTE ietvaros, no 11. septembra līdz 30. oktobrim, notika vērienīgi mākslas pasākumi, kas iezīmēja sākumceļu uz topošo Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeju un vienlaikus piedāvāja skatītājiem spilgtus mūsdienu kultūras notikumus. Tā veidota sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, Jauno Rīgas teātri, Latvijas Koncerti, Latvijas Nacionālo teātri, Latvijas Nacionālo bibliotēku, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātri un citiem sadarbības partneriem.

Borisa un Ināras Teterevu fonda Mākslas programma TÊTE-À-TÊTE pirmo reizi notika 2013. gadā, sasniedzot 75 tūkstošus interesentu. Mākslas programmas pasākumi 2015.gadā sasnieguši jau vairāk nekā 200 000 cilvēku Latvijā, bet starptautiskās tiešraides Eiropas Raidorganizāciju apvienības teritorijā sasniegs vairākus miljonus mākslas mīļotāju.