2014. gada 22. maijs

Saruna ar Alvi Hermani: JRT. Praktiskā prāta kritika — vakardiena un šodiena

Sarunu ar latviešu režisoru Alvi Hermani vada mākslas zinātniece Helēna Demakova. Saruna notiek latviešu valodā ar subtitriem angļu valodā.

Saruna notika Borisa un Ināras Teterevu fonda mākslas festivāla “TÊTE-À-TÊTE” notiekošās Sarunu programmas ietvaros 2014. gada 22.maijā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē.

Alvis Hermanis ir Jaunā Rīgas teātra mākslinieciskais vadītājs kopš 1997. gada. Patlaban viņš ir viens no interesantākajiem un radošākajiem Latvijas teātru režisoriem, kura darbi labi zināmi arī ārpus valsts robežām. Saņēmis prestižo “Jauno režisoru projekta” (Young Directors Project) balvu par izrādi “Revidents” Zalcburgas teātra festivālā (2003) un Eiropas teātra balvu “Jauna teātra realitāte” (2007).

A.Hermaņa izrādēm raksturīgas spēles ar dažādiem teātra stiliem un atšķirīgu estētiku, Austrumu un Rietumu kultūras zīmēm. Viņš veido oriģinālas kombinācijas, lietojot tēlus un simbolus no pasaules kultūras un vēstures periodiem, balstoties uz savām koncepcijām, redzējumu un fantāziju.

Paralēli darbam Jaunajā Rīgas teātrī Hermanis regulāri strādā teātros ārzemēs. Pašlaik režisora darbības redzeslokā ir operas žanrs – viņa iestudējumi skatāmi uz visām prestižākajām opernamu un festivālu skatuvēm Eiropā.